Pavel Janda, RC modelář

NEJBLIŽŠÍ PLÁNOVANÉ AKCE

17.8.2019 Friends Fest, Pardubice
24.8 2019 14.Truck Sraz Zlín, Březůvky - Koliba
30.8.- 1.9. 2019 Truck And Motorcycle
14.9.2019 9. Sraz řidičů, Hospoda u Kaiserů v Týništi u Preštic
15.9.2019 Retroměstečko, Pardubice /RC expedice/
9.11.2019 Domažlický Modelář
další akce v Kalendáři akcí

POSLEDNÍ AKTUALIZACE

13.8.2019 Přidány Proběhlé akce, aktualizace Kalendáře
22.7.2019 Doplněny Proběhlé akce
15.7.2019 Aktualizace dat
19.6.2019 Kalendář akcí - doplněny nové termíny
18.6.2019 2 nové články v sekci Proběhlé akce, aktualizace dat
12.6.2019Doplněn nový termín do Kalendáře akcí
12.6.2019Nový článek v Proběhlé akce

PARTNEŘI 2019

ARGMAN

www.argman.cz

"Potkali jsme se s Pavlem v Domažlicích 2015 na modelářské akci a já jsem se zmínil, že budu mít sklápěčku a, že by se mi líbilo, kdyby jednou jezdilo po akcích moje auto Scania Streamline R 730 jako RC model. A když jsme auto v září 2015 dodělali, měl jsem radost, že se Pavlovi moc líbí, a tak bylo jednoduché domluvit se na stavbě s tím, že vedení firmy ARGMAN, věnuje Pavlovi sponzorský dar do začátků".

Zdeny a Jan Argman, majitel firmy

Děkuji firmě ARGMAN za důvěru, že mohu postavit RC model 1:14 Scania Streamline R 730, Pavel Janda.

AUTOBOX

www.autobox.cz

Firma Autobox vznikla již v roce 1995 jako inzertní magazín, zaměřený na motoristy všech kategorií – ať už soukromníky, nebo profesionály. Od samého začátku, tehdy ještě na černobílých stránkách našeho čtrnáctideníku, byly nákladní automobily, přívěsy a příslušenství nedílným prvkem.

Za více než dvacet let našeho fungování, vybudoval si Autobox svoje renomé a na své zákazníky kouká ze stojanů různých obchodníků onou typickou obálkou s dobře rozpoznatelným žluto-červeno-černým logem. Za řadu let se samozřejmě změnilo mnohé, naše stránky už jsou dávno barevné a přibyl i psaný, redakční obsah, ale zaměření na široké spektrum motoristů zůstalo dodnes.

Abychom byli našim zákazníkům o něco blíže, zúčastňujeme se pravidelně také různých akcí. Jednou z nich bylo třeba i setkání řidičů a fanoušků trucků May Day, odehrávající se 16. května 2015 ve Vratislavicích v areálu pivovaru Konrad. Právě zde jsme se poprvé potkali s modelářem a obrovským nadšencem Pavlem Jandou, jehož RC modely kamionů nás okamžitě zaujaly.

Uplynula nějaká doba a s Pavlem jsme se při různých příležitostech viděli ještě několikrát. Zásadní setkání se ovšem odehrálo na Truck show Šeborov v červnu 2016, kdy se řeč stočila k možné spolupráci. Na našem webu i v našem papírovém časopisu vyšel posléze o Pavlovi článek, pojednávající o jeho současných i budoucích modelech. Spolupráce v přátelském duchu roste i nadále a my jsme rádi, že se s Pavlem můžeme vzájemně reprezentovat ať už na akcích zaměřených na trucky, nebo mimo ně.

Pavlovi přejeme do budoucna s jeho koníčkem hodně zdaru, jsme zvědaví, s jakým modelem přijde příště, a doufáme, že bude naše spolupráce pokračovat stejně dobře, jako dosud.

DVOŘÁK-TRUCKS

www.dvorak-trucks.sk/cz/

Dvořák-Trucks

Naše Firma Dvořák byla založena mým otcem v roce 1990. Původní obchodní záměr firmy byl obchod se stavebním materiálem a autodoprava. Firma se rozvíjela a v roce 1998 byla činnost rozšířena o obchod s nákladními auty. Převážně v tu dobu se jednalo o dovoz nákladních vozidel z EU.

V roce 2005 byl postaven a otevřen nový areál jako sídlo Firmy Dvořák - TRUCKS Česká Republika, tzv. TRUCK Centrum. Zde je servis na nákladní vozidla, návěsy a speciály, prodej nové i použité dopravní techniky, 2x automatická myčka na nákladní vozidla. V roce 2002 naše firma expandovala i na Slovensko, kde byl taktéž zahájen dovoz, prodej a výkup dopravní techniky. Protože jsme měli nadměrný počet zakázek a nestíhali jsme dovážet auta po jednom se řidiči, tak jsme chtěli urychlit dovoz a přepravy nákladních aut. Proto jsme se rozhodli pořídit speciální podvalníkový návěs pro přepravu nákladních aut, který přepravil 3x nákladní tahače, i poškozené po nehodě a nebo s poškozeným motorem.

Při volbě tahače byla volba dopředu jasná. Jsem velký fanda značky tahačů Scania, tudíž jsem měl ulehčené přemýšlení. Zakoupili jsme tahač SCANIA R500 V8 r.v. 2005. Tahač jsme koupili od německé dopravní firmy. Protože jsem velkým fanouškem i upravených tahačů, pustili jsme se tedy pomalu do přestavby této Scanie. Až z toho vyšel název vozidla GRIFFINSLINER.

Proč GriffinsLiner? Protože na boku kabiny byl oficiální symbol a ochranná značka Scania tzv. GRIFFIN. S autem jsme navštívili i několik Trucking festivalů a vždy mělo velký úspěch. Auto se hodně líbilo a získalo i několik titulů a pohárů o nejhezčí tahač Trucking Srazu.

Na těchto akcích jsem se poprvé setkal s RC modelářem panem Pavlem Jandou. Od prvního setkání se Pavlovi naše Scanie hodně líbila. Po několika jednáních, které probíhali asi dva a nebo dokonce i tři roky, teď už se přesně nevzpomínám, chtěl Pavel Janda postavit přesnou kopii RC modelu naší Scanie. Po těchto jednání sem souhlasil s postavením modelu včetně sponzorského daru. Pavel mě přesvědčil o tom, že právě on je ten správný člověk, který by měl vlastnit model našeho auta. Vše co jsme domluvili platilo a vlastně platí dodnes. Model jezdí po akcích kde je Pavel Janda zván, Truck festivaly, akce přímo od Scanie, srazy RC modelů, i Truck Srazy v zahraničí - Polsko, Švédsko, atd., kde naši firmu i tento výše zmiňovaný model prezentuje.

Proto jsem velice rád, že vlastní náš model právě on. Doufám, že ho nepřestane bavit se těmto věcem věnovat. A že bude předvádět model našeho auta i prezentaci touto cestou naší firmy ještě dlouhá léta. Dále Pavel slíbil, že postaví za tento model i věrnou kopii podvalníkového návěsu na něž se už velmi těším.

Dvořák Aleš

Chtěl bych velice poděkovat panu Dvořákovi za naši spolupráci a také za poskytnuté materiály k tomuto článku.

Pavel Janda